Сплав по Дністру

Сплави по Дністру

Джуринський водопад

Дністер

ІНШІ ФОТО

Сплави по Дністрі.

Без сумніву, найкращою річкою в Україні, для організації сплавів є Дністер. Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон. Тут Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів - меандрів.

Найдавніші пам’ятки природи Дністровського каньйону - скелі девонського геологічного періоду (вік - 350-400 млн років), численні водоспади, листяні, мішані та соснові ліси, цілющі джерела.

Не менш цікавими для туристів є і архітектурні пам’ятки, що збереглись до наших днів - замки, церкви, палаци.

Високі ліві береги річки вкриті рідкісною рослинністю, значна кількість рослин каньйону занесена до Червоної книги України. Різноманітним є тваринний світ каньйону.
У річці Дністер є 40 видів риб: короп, підуст, окунь, сом, марена, лящ, судак, щука, верховодка та багато інших. Велика кількість жаб і раків свідчать про допустиму екологічну чистоту дністровської води. Порівняно з іншими великими річками, Дністер вважається однією з найчистіших річок Європи.

Водні маршрути по р. Дністер можна планувати на будь-який смак – від одноденних і на тиждень, два. Так само, можна підібрати маршрути для любителів активної греблі і туристів з іншими цінностями. Родзинкою маршрутів можуть стати «дньовки» - командні ігри, квести, виходи на дністровські кручі, спуски в печери, екскурсії до природних і архітектурних пам’яток.

Згідно з рішенням всеукраїнського Інтернет-опитування, оголошеним 26 серпня 2008 року, Дністровський каньйон визнаний одним із 7 природних чудес України.


Рекомендовані маршрути.

ГАЛИЧ-МАРІЯМПІЛЬ-НИЖНІВ (50 км), 2 дні.
Маршрут включає в себе - оглядову екскурсія по м. Галич (замок, центр, музеї), екскурсію по с. Маріямпіль (залишки палацу Яблонських, 600-річний дуб, татарська криниця).
НИЖНІВ-КОРОПЕЦЬ-ДОЛИНА (40 км), 2 дні.
Маршрут включає в себе екскурсію в смт. Коропець (палац графа Бодені, парк), відвідування печери та 2 водоспадів.
ДЕЛЕВА-ПЕТРІВ-НЕЗВИСЬКО (40 км), 2 дні.
Участики цього туру зможуть побачити декілька водоспадів, серед яких унікальний – Дівочі сльози.
НИЖНІВ-КОРОПЕЦЬ-ПЕТРІВ-НЕЗВИСЬКО (75 км). 3 дні.
Маршрут включає в себе екскурсію в смт. Коропець (палац графа Бодені, парк), відвідування печери та декількох водоспадів, в т.ч. водоспаду Дівочі сльози.
ДОЛИНА-ІСАКІВ-УНІЖ-УСТЕЧКО (70 км). 3 дні.
Родзинками цього маршруту є водоспад Дівочі сльози, Красна гора та Джуринський водоспад.
Сплави проводяться на замовлення, або ж для всіх бажаючих, згідно графіку турів.

Сплави по Лімниці.

Кажуть, що Дністер – це як старий поважний дід, а Лімниця – як молода норовлива дівчина… І в цьому щось є. Бо сплав по Лімниці потребує практично постійної уваги та зосередженості. Тут не можливо дружньо полежати на човнах, як на Дністрі, річка зразу ж нагадає про себе.

Найбільш цікавою (повноводною) ділянкою для славу є ділянка річки від с. Мединя до с. Шевченкове, загальною довжиною близько 18 км. Річка має невеличкі перекати і круті повороти.

Основною атракцією річки є вода – надзвичайно чиста, що робить купання в ній – одним великим задоволення. Не менше задоволення можна отримати і від виходу на Сокільські скелі. Від панорами, яка відкривається з них, по справжньому захоплює дух.

Відпочинок на річці добре комбінувати з відвідуванням пам’яток Княжого Галича а також природних об’єктів Галицького національного парку, зокрема урочища Вербівці.


Пропозиції та рекомендації..


Вищенаведені маршрути є базовими. На їх основі можна планувати організацію та проведення будь-яких інших варіантів сплавів? як коротших так і триваліших. Сплави можна організовувати на рафтах та на плотах. Також можлива організація сплавів нижче м. Заліщики, до м. Хотина.
При організації сплавів – завжди враховуються індивідуальні побажання та пропозиції туристичної групи щодо екскурсійної програми, організації харчування, культурно-розважальної частини сплаву, трансферів, та інших складових відпочинку.
Маршрути коригуються і в залежності від персонального складу групи (середній вік, наявність в групі дітей, і ін.).

!!!На сплав рекомендуємо взяти головний убір від сонця, одяг від сонця і від дощу, спортивне взуття, а також легкі гумові тапки (для комфортноті, при посадці в човен та висадці з нього і для зручності під час сплаву), засоби захисту від комах та засоби особистої гігієни, життєво необхідні ліки.