походи в Карпати

Карпати

відпочинок в Карпатах

ІНШІ ФОТО


Походи в Карпати.

Українські Карпати — частина гірської системи Карпат на Заході України. Довжина їх від верхів`їв Сану до витоків Сучави становить 280 км, ширина понад 100 км. Займають територію Закарпатської, частково Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Площа понад 24 тис. кв. км. Гірські хребти, розділені поздовжніми улоговинами та розмежовані глибокими поперечними долинами, простягаються з північного заходу на південний схід.

Абсолютні висоти гірської системи коливаються від 120-400 м біля підніжжя гір до 500-800 м у міжгірних улоговинах та 1500-2000 м вздовж основних хребтів. Усі найвищі вершини - Говерла (2061 м - найвища точка України), Бребенескул (2032 м), Піп-Іван (2028 м), Петрос (2020 м), Гутин Томнатик (2016 м), Ребра (2010 м) - зосереджені на масиві Чорногора.

Карпати манять до себе. Хто бодай раз по-справжньому відчув воркітливе серце гір, яким б'ють потоки-ріки, той знову і знову повертатиметься до їх витоків – у Карпати. Гори щораз інші, вони ніколи не повторюються і щораз дарують незабутні враження. Навесні, коли тільки-но зійшов сніг, перше весняне тепло пробуджує до життя сонні смереки, а повітря прозоре дзвенить, наче кришталь, тоді високо на карпатських полонинах зачаровує погляд розбурханий весняним вітром ультрамариновий океан шафранів. Пожухлі трави весни зміняться соковитою зеленню літа, яка заллє верховини і доли, сплітаючись у неймовірні барви життя, заставляє серце одвічних мандрівників пориватись все далі і далі, все вище і вище у гори... Нечутно ступить на поріг осінь, яка всипить щирим золотом прадавні букові ліси, даруючи розкіш ґрон ґоґозів і грибів. І знову повториться предковічний цикл, встеляючи гори білою ковдрою снігу. На кожен смак і всіляке вподобання туристів різних ґатунків гори дарують насолоду відпочинку і єднання із природою.


Найпопулярніші маршрути.


Найвищою і найпопулярнішою вершиною Українських Карпат є Говрерла (2061 м). Гора розташована на межі Закарпатської і Івано-франківської областей і належить до хребта Черногора . З вершини відкривається панорама на всі навколишні гори.

Розташування і значна висота вершини Хомяка (1542 м) дає можливість спостерігати мальовничі краєвиди. В найближчому сусідстві на півночі - хребет Явірника, за ним зліва Синячку, на північному заході вершину Синяка. На сході хребет Ліснів, за ним хребет Рокети з Лисиною Космацькою. На останньому плані на півдні - Чорногорські вершини: Петрос і Говерла).

Похід на г. Синячка (1401 м) починаєються з Яремчі. Туристична стежка проходить через перевал Переслоп, який за сім кілометрів від залізничного моста через р. Прут (саме тут в р. Прут впадає лівий приток - р. Жонка, дуже холодна річка). Власне, ця стежка на протязі п`яти кілометрів, тягнеться лівим берегом цієї річки. На початку екскурсії Ви пройдете повз вольєри із оленями.

Початок підйому на хребет Явірник (1232 м) – присілок Багрівець. . З краєвидів, які можна спостерігати з вершини, в першу чергу, це — хребет Хомяк — Синяк — Ґорґан на півдні і особливо велично — група Довбушанки на заході.

Озеро Несамовите і прилегла до нього територія - це незвичайний, вражаючий куточок альпійської незайманої природи: високі кам’янисті або порослі яскраво-зеленим пухнастим килимом альпійки вершини, глибокі долини, утворені стародавнім льодовиком, переміжні смужками високогірної зеленої вільхи і полянами некошених трав, круті ущелини з випираючими ребрами кам’яних складок, стрічки стежин і веселі потоки з кристально чистою водою.

Серед двохденних маршрутів варто відзначиити г. Ігровець (1804 м).

З трьохденних - похід на г. ДОвбушанка (1756 м), г. Сивуля (1818 м), г. Близницю (1881 м), г. Піп Іван Мармароський (1939 м). Похід на останню вершину вимагає попереднього (за 2 тижні) погодження з прикордонною службою.


При організації походів в Карпати групу супроводжують досвідчені інструктори. Можлива організація трасферів, підготовка розкладки харчування (з врахуванням побажань групи), забезпечення спорядженням.

Запрошуємо у Карпати!